Paslanmaz Korkuluk Modelleri

Paslanmaz Küpeşte Camlı Korkuluk
Aralık 2, 2017
Paslanmaz Korkuluk Montajı
Aralık 5, 2017
Hepsini Getir

Paslanmaz Korkuluk Modelleri

 

En Güzel Paslanmaz Korkuluk Modelleri

 

Paslanmaz korkulukların en güzel modellerini burada sizlere sunuyoruz. Uygulandığı alanları mükemmel dekore edilmesini sağlayan paslanmaz korkuluklar günümüzün en önemli dekorasyon objelerinin başında gelir. Paslanmaz çelikten yapılan korkuluklar ile hem güvenliği sağlamış hem de eşsiz bir dekorasyon yapmış olursunuz. Birbirinden güzel paslanmaz korkuluk modellerini hemen incelemeye başlayın.

 


Paslanmaz Korkuluk Sistemleri Nelerdir?

 

Birçok Paslanmaz korkuluk sistemleri mevcuttur. Bunların kullanım yerleri ve malzeme özelliklerine ait bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Kendinize uygun paslanmaz korkuluk sistemini tercih etmelisiniz.

1- Paslanmaz Boru Dikmeli Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Genelde kullanılan boru dikmeli paslanmaz korkuluk sisteminde, korkuluk dikmeleri borudur. Paslanmaz borunun kullanıldığı bu korkuluk sisteminde boruların birleşimlerinde özel paslanmaz korkuluk parçaları kullanılır. Konutlar, okullar ve resmi kurumlarda tercih edilmektedir.

2- Paslanmaz Kutu Profil Dikmeli Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Paslanmaz kutu profilden yapılan dikmelerin tercih edildiği korkuluk sistemi genellikle görselliğe önem verilen yerlerde tercih edilmektedir. Genelde 40x40x2 mm paslanmaz çelik kutu profil tercih edilmektedir. Bunun yanında farklı ölçülerdeki paslanmaz çelik kutu profilde kullanılmaktadır. Yüzey olarak parlak veya satine kullanılabilir. Özellikle Üniversite Binalarında tercih edilmektedir.

3- Paslanmaz Lamalı Dikmeli Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Paslanmaz çelik lamadan yapılan korkuluk dikmelerinin kullanıldığı bu sistemde genelde 50×10 mm kalınlığında paslanmaz çelik lama kullanılır. Lama dikmeli paslanmaz korkuluk sistemleri genellikle kongre merkezlerinde kullanılmaktadır. Görsel ve çok şık olmasından dolayı bu sistem tercih edilir. Genelde parlak yüzeyli paslanmaz çelik lama kullanılır.

4- Paslanmaz Halatlı Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Paslanmaz çelik halatlı korkuluklar günümüzün en çok tercih edilen paslanmaz korkuluk sistemidir. Son yıllarda özellikle mimarların tercih ettiği halatlı korkuluklar ile dizayn edilen lüks daireler konut satışına yaptığı katkı sebebiyle tercih edilmektedir. Genellikle dikey halatlı korkuluk ve çelik merdiven ile tasarlanan paslanmaz korkuluk sistemleri mükemmel bir görsel birliktelik oluşturur.

 

İlginizi Çekebilir : Halatlı Korkuluk Modelleri

5- Camlı Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Camlı paslanmaz korkuluk sistemleri günümüzün bir diğer moda korkuluk sistemidir. Özellikle alış veriş merkezleri, oteller gibi bina türlerinde tercih edilir. Camın paslanmaz çelik ile beraber kullanıldığı bu sistemlerde görüntüden taviz vermek istemeyenler için mükemmel sonuçlar oluşur. Uygulandığı yere modern ve benzersiz bir hava katar. Genellikle temperli ve lamine camlı olarak kullanılan camlar 8+8 mm, 10+10 mm  veya 12+12 mm olarak kullanılır. Son dönemde extra clear özelliğine sahip camlarda kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir : Camlı Korkuluk Modelleri

7- Ahşap Küpeşteli Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Doğal ahşaptan yapılan küpeşte ile beraber kullanılan paslanmaz çelik korkuluk sisteminde en çok kayın, meşe ağacı gibi sert ağaç türleri tercih edilmektedir. Bunun yanında tropikal ağaç cinsinden de küpeşteler yapılmaktadır. Ahşap küpeşteli paslanmaz korkuluk sistemleri daha çok villalarda ve malikanelerde tercih edilmektedir.

8- Statik Boyalı Dikmeli Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Uygun fiyatlı korkuluk elde etmek için ya da mimari gereksinimlerden kaynaklı olarak çevreyle uyumlu renkte korkuluk yapılması gerektiğinde statik boyalı paslanmaz korkuluk sistemleri tercih edilmektedir. Burada kullanılan dikmeler statik boyalı olarak fabrikada üretilir. Daha sonra genelde halatlı korkuluklarda halat ve üst paslanmaz çelik küpeşte montajı tamamlanır. Binaların teraslarında ve verandalarda kullanılır.

9- Duvar Tutamaklı Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

Son yıllarda engelli bireylerin erişebilirlik sorunlarının ortadan kaldırılmasına yönelik binalarda zorunlu hale gelen duvar dibi tutamak bir başka paslanmaz korkuluk sistemidir. Engelli Erişebilirlik Yönetmeliği çerçevesinde binalarda zorunlu hale gelen duvar tutamakları ile bireylerin hiçbir yardım almadan merdiven ya da rampalardan çıkması sağlanmaktadır.

10- 3 Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk Sistemleri

3 Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk Sistemlerine birçok yerde rastlarız. Okullar, eğitim kurumları, hastahaneler, kültür merkezleri, kongre merkezleri, üniversiteler v.b. gibi bina türlerinde ve konut projelerinde tercih edilen bu sistem ile güvenlik ve estetik bir arada sağlanabilmektedir. Ekonomik oluşu ve TSE ye uygunluğu dolayısıyla tercih edilmektedir.

 

Belirttiğimiz bu listede yer alan 10 çeşit  Paslanmaz Korkuluk Sistemlerine ait resimlere yukarıda yer verdik. Yukarıda yer alan paslanmaz korkuluk modelleri fotoğraflarında bu sistemleri inceleyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


Paslanmaz Korkuluk İmalatı Nasıl Yapılır?

Paslanmaz çelik görsel ve dekoratif bir malzemedir. Bu özelliklerinden dolayı imalatı çok titiz bir çalışma gerektirir. Paslanmaz korkuluk imalatı son derece ehil ve usta kişilerce yapılmalıdır. Aksi taktirde ortaya çıkan imalat sizi memnun etmez. Burada dikkat edilmesi gereken konu öncelikle paslanmaz çelik kaynağının kaliteli bir şekilde yapılmasıdır. Bunun önemini açıklayabilmemiz için size paslanmaz çelik kaynağının nasıl yapıldığına dair videomuzu incelemelisiniz.

 

 

Görüldüğü gibi son derece dikkatli yapılması gereken paslanmaz çelik kaynağı, paslanmaz korkuluk imalatının en önemli aşamasıdır. Bu aşamadan sonra paslanmaz çelik yüzeyin polisaj yapılması gelir. Usta kişilerce yapılacak polisaj işlemi sonrasında paslanmaz korkuluk imalatı tamamlanmış olur.

Paslanmaz korkuluk imalatında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, kullanılan paslanmaz çelik kalitesidir. En çok kullanılan AISI 304 ve AISI 316 kalite paslanmaz çelik türlerine göre  kaynak sarf malzemelerinin tercihidir. Bu konuda imalat yapan kişinin 304 veya 316 kaliteye göre kaynak dolgu telini seçmesi gerekir.

Paslanmaz korkuluk imalatının ayrıca teknik kurallara uygunluğu önemlidir. Korkuluk montajında kullanılan epoksinin TSE belgeli olması gerekir. TSE, ISO ya da CE belgesi olmayan epoksi kullanılmamalıdır.  Kalitesiz epoksi kullanılırsa korkuluklardan istenilen güvenli olması sağlanamaz.  Paslanmaz korkuluk imalatının uygulanması sırasında korkulukların muhakkak terazisinde montajının yapılması gerekir. Aksi taktirde korkuluk doğrultusunda sorun oluşur.

 


 

Paslanmaz Korkuluk Montajı Nasıl Yapılır? Ya da Paslanmaz Korkuluk Nasıl Yapılır?

Paslanmaz korkuluk montajı nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce montaj yapmak için gerekli olan el aletlerinden bahsetmeliyiz.

Paslanmaz Korkuluk Montajı için Gerekli Olan Malzeme ve Aletler:

1- Argon Kaynak Makinesi (Kullanmadan önce kullanma talimatını mutlaka okumalısınız.)

2- Argon Gazı Tüpü

3- Elektrod

4- Kaynakçı Önlüğü

5- Kaynak Pensesi

6- Kaynak Şase Pensesi

7- Kaynak Baş Maskesi

8- Kaynak Eldiveni

9- Sprial, Taşlama Makinesi

10- Su Terazisi

11- Epoksi Tabancası

12- Epoksi (Kimyasal Dübel)

13- Şarjlı Matkap

14- Darbeli Matkap

15- Matkap Uçları

16- Toz Üfleme Makinesi

17- Saplama veya Tij, Somun, Pul

18- Korkuluk Dikme Zemin Plakası

19-  Paslanmaz Korkuluk Dikmesi ve Diğer Korkuluk Malzemeleri

Yukarıda sıraladığımız malzeme ve alet listesine göre paslanmaz korkuluk montajının nasıl yapıldığını açıklayalım.

Öncelikle korkuluk yerleşim planına göre dikmelerin geleceği yerler belirlenmelidir. Dikmenin geleceği noktayı bir kalem vasıtasıyla gerekli ölçü işlemlerini yaptıktan sonra işaretleyiniz. İşaretlenen noktayı darbeli matkap vasıtasıyla yavaş devirde çalıştırarak ve su ilavesiyle deliniz. Delik çapı kullanacağız saplama veya tij çapından büyük olmalıdır. Delme işlemi bittikten sonra toz üfleme makinesi vasıtasıyla deliğin içini tozdan arındırın. Bu kısım çok önemli. Delik içinde toz kalmaması gerekiyor. Aksi taktirde tijin zemine bağlantısı sağlam olmaz. Daha sonra delik içine epoksi tabancası vasıtasıyla çift kompenantlı kimyasal dübeli enjekte edin ve hazırladığınız saplamayı epoksili deliğin içine batırın. Ortalama bir saat sonra epoksi kuruyacaktır. Tijin etrafındaki yüzeyden arta kalan kısımları sıyırın. Paslanmaz korkuluk dikme zemin plakasını saplamadan geçirin. Pul ve somunu anahtar ile iyice sıkın. Zemin plakasını sıktıktan sonra dikmeyi plakaya argon kaynak makinesi vasıtasıyla kaynatın. Kaynatırken muhakkak su terazisi kullanın. Kullanmazsanız dikme eğri kaynayabilir. Dikmenin kaynak işlemi bitince üst küpeşte borusunu mafsallara şarjlı matkap ile vidalayın. Dikme ve küpeştesi hazır olan korkuluğun sırada emniyet şeritlerinin montajı kaldı. Üç sıra halinde olacak bu emniyet şeritleri için korkuluk dikmelerindeki deliklerden vida ile boru yüzüklerini takın. Daha sonra Ø 16 mm çapındaki paslanmaz çelik boruları bu yüzüklerin içinden geçirin. Boşta klan boru ağızları için tapaları taktıktan sonra paslanmaz korkuluk montajı bitmiş oldu..


Paslanmaz Korkuluk Ağırlık Hesabı Nasıl Yapılır?

Burada size 3 Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk Sisteminin 1 mt sinin ağırlık hesabını sunuyoruz. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarına ihaleli iş yapan firmalar için önem arz eden Paslanmaz Korkuluk Metre Ağırlığı için aşağıda analizi hazırladık. Bu analiz ile Paslanmaz Korkuluk Hesabı yapabilirsiniz.

Bunun dışında sizin tasarımınıza ait paslanmaz korkuluk ağırlığını hesaplamak istiyorsanız yapmanız gerekenleri burada açıklayalım. Öncelikle projenize göre kullanılacak olan malzemelerin birim ağırlıklarını hazırlayın. Kullanılacak malzemelerin 1 mt deki sarfiyatlarını hesaplayın. Buraya fireleri de dahil edin. Daha sonra paslanmaz korkulukta kullanılacak zemin plakası, rozet, mafsal gibi diğer aksesuarların ağırlıklarını ilave ederek paslanmaz korkuluk metre ağırlığını bulmuş olursunuz.

 

Paslanmaz Korkuluk Ağırlık Hesabı Analizi

48.550.2001 Pozu Ağırlık Tablosu – MSB.805/A-Y Pozu Ağırlık Tablosu
Sıra No Kullanılan Malzemenin Cinsi Sarfiyat Birim Miktarı Sarfiyat Birimi Birim Ağırlık (kg/mt)

Sarfiyat Toplam Ağırlık (kg)

1

Ø 51×1,5 mm paslanmaz çelik boru 1,05 mt 1,859 1,9520

2

Ø 32×1,5 mm paslanmaz çelik boru

1,70

mt 1,146 1,9482

3

Ø 16×1,5 mm paslanmaz çelik boru 3,15 mt 0,545

1,7168

4

Aksesuarlar

2 adet dikme flanşı

2 adet Ø 32 lik dikme mafsalı

6 adet Ø 16 lık boru yüzüğü

2 adet dikme rozeti

Somun, vida, gijon

0,383

TOPLAM (Kg/Mt)

6,00

 

 


 

Paslanmaz Korkuluk Fiyatları Ne Kadar?

Paslanmaz korkuluk fiyatlarını belirleyebilmek için günlük USD kurunu bilmemiz gerekir. Paslanmaz korkulukların ham maddesi olan paslanmaz çelik Türkiye’ ye yurt dışından ithal edilmektedir. Bu sebepten ötürü günlük olarak kur değişikliklerinden etkilenmektedir.

Paslanmaz korkuluk fiyatları uygulanacak sisteme göre değişiklik gösterir. Paslanmaz korkuluk sistemleri fiyatlarını aşağıda sizlere sunuyoruz. Bu fiyatlar ortalama fiyatlar olup, muhakkak güncel paslanmaz korkuluk fiyatını bizi arayarak öğrenmelisiniz.

Paslanmaz Korkuluk Metre Fiyatı Kaç Para?

Aşağıda belirtilen paslanmaz korkuluk sistemlerine ait fiyatlar metre cinsinden belirtilmiştir. Paslanmaz korkuluk metre fiyatları TL cinsinden hazırlanmıştır. Aşağıdaki Paslanmaz Korkuluk Fiyat Listesi dışında yer alan korkuluk sistemlerine ait fiyat öğrenmek için bizimle iletişime geçmelisiniz.

1- Üç Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk Fiyatları = 200TL/mt

2- İki Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk Fiyatları = 150TL/mt

3- Dört Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk Fiyatları = 225TL/mt

4- Beş Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk Fiyatları = 250TL/mt

5- Altı Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk Fiyatları = 275TL/mt

6- Duvar Tutamak Paslanmaz Korkuluk Fiyatı = 100TL/mt

 

 


 

Paslanmaz Korkuluk Nedir?

 

Düşme tehlikesi bulunan merdiven, balkon, teras gibi mahallere yerleştirilen paslanmaz çelik boru, kutu profil, lama gibi çeşitli tipteki metallerin yardımıyla yapılan korkuluk türüne paslanmaz korkuluk denirKorkulukların el tutma yerine küpeşte veya trabzan da denir. Genelde paslanmaz korkuluklar parmaklık şekilde yapılır. Paslanmaz korkuluklara krom korkuluk da denir

 

Paslanmaz Korkuluk Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

 

Paslanmaz korkuluklarda bulunması gereken özellikleri liste halinde sizlere sunuyoruz.

1- Zemin ankrajları sağlam yapılmalıdır.

2- Kullanılan paslanmaz çelik sınıfı en az AISI 304 kalite olmalıdır.

3- Paslanmaz çelik korkuluklarda kullanılacak Kutu profil ya da boruların et kalınlığı en az 1,2 mm olmaldır.

4- Kaynak yapımı sırasında kaynak noktalarına pasivasyon yapılmalıdır.

5- Kullanılan vida ve somunlar paslanmaz çelik sınıfında olmalıdır.

6- Kaynak yapımında uygun sınıfta elektrot tercih edilmelidir.

7- Kaynak işlemi sonrasında polisaj işlemine dikkat edilmelidir. Polisaj yönü ile satine yönü aynı olmalıdır.

 

 

 

 


 

Paslanmaz Korkuluk Aksesuarları Nelerdir?

 

Paslanmaz çelikten yapılan paslanmaz korkuluk aksesuar listesi aşağıda yer almaktadır. İlgili ürünler ile ilgili sorularınız da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 


 

Paslanmaz Korkuluk Birim Fiyatı Ne Kadar?

 

Paslanmaz korkuluk birim fiyatı 2019 yılı için 58,19 TL/kg dır. Paslanmaz korkuluk birim fiyatına ait analize ve paslanmaz korkuluk teknik şartnamesine aşağıda bulabilirsiniz.

 

Paslanmaz Korkuluk Poz No Nedir?

Paslanmaz korkuluk poz numarası 48.550.2001 dir. Eski poz numarası (MSB:805/A-Y) dir.

48.550.2001 (MSB 805/A-Y) Paslanmaz Çelik Merdiven Korkuluğu Ve Küpeştesi Yapılması Pozu Analizi

 

Poz No 48.550.2001

(MSB 805/A-Y)

Analizin Adı

Paslanmaz çelik merdiven korkuluğu ve küpeştesi yapılması

Ölçü Birimi

kg

Poz No Tanımı Ölçü Birimi Miktarı Birim Fiyatı Tutarı
Malzeme
10.200.1601 1.4301 (AISI 304) kalite paslanmaz çubuk kg 1,100 13,50 14,85
(zayiatlı)
10.200.1601 1.4301 (AISI 304) kalite paslanmaz çubuk kg 0,220 13,50 2,97
(Atölye masrafları, kaynak, argon
kaynağı, rozet, mafsal, somun, torna,
freze, metrik bağlantı elemanları, ufak
malzemeler, çelik civata, polisaj,
malzemenin şantiyeye nakliyesi karşılığı)
Malzeme bedelinin % 20’si
(1,100×0,20=0,220 kg)
İşçilik
10.100.1018 Sıcak demirci ustası sa 0,500 15,70 7,85
10.100.1021 Kaynakçı ustası sa 0,500 15,70 7,85
10.100.1027 Tornacı ustası sa 0,500 15,70 7,85
10.100.1062 Düz İşçisi (inşaat işçisi) sa 0,200 11,50 2,30
(yapılması için)
10.100.1062 Düz İşçisi (inşaat işçisi) sa 0,250 11,50 2,88
(Yerine yerleştirmek için)
Toplam Tutarı 46,55
% 25 Müteahhit Kârı ve Genel Gideri 11,64
1 kg Fiyatı : 58,19

Paslanmaz Korkuluk Teknik Şartnamesi

 

Parlak paslanmaz çelikten (304 krom çelik) merdiven korkuluğu yapılması; 60 veya 90 cm ara ile dikmeleri Ø 32×1,5, korkuluk üst başlık küpeştesi Ø 51×1,5, ara bağlama boruları 3 adet Ø 16×1,5 çapında paslanmaz çelikten imal edilecek, küpeşte bağlantı elemanları paslanmaz mafsallardan olacak, ara kayıtların dikme borulara bağlantısı M6’lık vidalarla yapılacak, bunların üzerine paslanmaz kör somun monte edilecek, dikmelerin basamak bağlantı yerlerine M10 vida veya fırın boyalı ankraj demirinin yerinde punta ile kaynak yapılacak üzerine krom-nikel Ø 51’lik kapaklar takılacaktır. Ø 51’lik küpeştenin ağız kapakları paslanmaz çelik kapakla kapatılacak, merdiven dönüşüm yerleri patentli dirsek olacak, dirsekle küpeşte birleşim yeri kaynaklı olacaktır. Yapılan bütün kaynaklar pürüzsüz olacaktır. Parlak paslanmaz çelikten (304 krom çelik) merdiven küpeştesi yapılması; 0,5 metre ara ile bağlantı mafsalı kullanılacak, kaynak izi belli olmayacak, küpeşte ile duvar arasındaki mesafe en az 5 cm olacaktır. 304 kalite paslanmaz çelikten projesine uygun ölçülerde imal edilecek olan paslanmaz çelik merdiven korkuluğu  ve küpeştesinin projesine uygun olarak imal edilmesi için gerekli atelye masrafları, kaynak, argon kaynağı, rozet, mafsal, somun, torna, freze, polisaj, metrik bağlantı elemanları, ufak malzemeler ve çelik cıvata kullanılması ve yerine montajı için gerekli her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, malzemenin şantiyeye nakliyesi, iş yerindeki yükleme, boşaltma, yatay ve düşey taşımalar, genel giderler ve müteahhit kârı dâhil 1 kg fiyatıdır.

 

Ölçü: Projesine göre imal edilen paslanmaz çelik imalat yerine konulmadan önce tartılır ve bir zabıtla ataşmana geçirilir. İdare lüzum görürse proje boyutları üzerinden bütün aksamın cetveldeki ağırlıklarına (TSE normlarına göre ağırlıkları hesap edilir, standart olmadığı takdirde Alman normlarına göre hesap yapılır.) nazaran tartı ağırlığını tahkik eder. Bu tahkik neticesinde cetvellere nazaran % 5 ağırlık fazlasına kadar ödeme yapılır. % 5‘den fazla ağırlık dikkate alınmaz. Hesap tahkikinde perçin ve civata delikleri dolu kabul edilir. Bu tartı neticesinde bulunanan ağırlığın cetveldekinden az olması halinde yapılan imalatın idarece kabul edilmesi şartıyla tartı esas alınır.

 

 

 

 


 

Paslanmaz Korkuluk Nasıl Parlatılır?

 

Zamanla kararan ya da çizilen paslanmaz korkulukların nasıl parlatılacağı sizin için sorun olabilir. Ancak aşağıda size sunmuş olduğumuz videomuzda da görüleceği gibi paslanmaz korkuluğun nasıl parlatılacağı büyük bir sorun teşkil etmez. Polisaj işlemi ile paslanmaz korkuluklarınız ilk günkü gibi mükemmel ve parlak olacaktır. Şimdi videomuzu izleyelim.

 

 


 

Paslanmaz Korkuluk Detayları Nelerdir?

 

Paslanmaz korkuluklara ilişkin Autocad ortamındaki detayları sizlerle paylaşıyoruz. Autocad ortamındaki paslanmaz korkuluk detaylarını inceleyebilir ve projelerinizde yer verebilirsiniz.

 

Paslanmaz Korkuluk Detayı 1 Şimdi İndirin

Paslanmaz Korkuluk Detayı 2 Şimdi İndirin

Paslanmaz Korkuluk Detayı 3 Şimdi İndirin

Paslanmaz Korkuluk Detayı 4 Şimdi İndirin

Paslanmaz Korkuluk Detayı 5 Şimdi İndirin

Paslanmaz Korkuluk Detayı 6 Şimdi İndirin

 

 

Autocad

Autocad


Paslanmaz Korkuluk Boru Ağırlıkları Tablosu

 

Paslanmaz Boru Ağırlık Cetveli (KG/MT)

Dış Çap Paslanmaz Boru Et Kalınlıkları ( mm )
mm inç 1,0 1,2 1,5 2,0 2,5 3,0 4,0 5,0 6,0
10 0,225 0,264 0,319
12 0,275 0,325 0,394 0,500
14 0,326 0,385 0,470 0,601
15 0,351 0,415 0,507 0,651
16 0,376 0,445 0,545 0,701
17.2 3/8″ 0,406 0,481 0,590 0,761 0,921
18 0,426 0,505 0,620 0,801
19 0,452 0,536 0,659 0,854
20 0,476 0,565 0,695 0,901
21.3 1/2″ 0,508 0,604 0,744 0,967 1,177
22 0,526 0,625 0,770 1,002
23 0,551 0,655 0,808 1,051
25 0,601 0,715 0,883 1,152 1,409
26.9 3/4″ 0,649 0,772 0,954 1,247 1,527 1,795
28 0,676 0,805 0,995 1,302 1,596 1,878
30 0,726 0,865 1,070 1,402 1,722 2,028
32 0,776 0,925 1,146 1,502 1,847 2,178
33 1,184
33.7 1″ 0,819 0,977 1,209 1,588 1,953 2,306
35 0,851 1,016 1,258 1,653 2,035 2,404
38 0,929 1,109 1,375 1,808 2,229 2,637
40 0,977 1,166 1,446 1,903 2,348 2,779
42.4 1 1/4″ 1,037 1,238 1,536 2,023 2,498 2,960 3,847
45 1,102 1,316 1,634 2,153 2,661 3,155
48.3 1 1/2″ 1,184 1,415 1,758 2,319 2,867 3,403 4,438
50 1,227 1,466 1,822 2,404 2,974 3,531 4,607
50.8 1,247 1,490 1,852 2,444 3,591
51 1,252 1,496 1,859 2,454 3,036 3,606
52 1,277 1,526 1,897 2,504 3,099 3,681
54 1,327 1,587 1,972 2,604 3,224 3,831
57 2,085 2,754 3,412 4,057 5,309
60.3 2″ 1,485 1,776 2,209 2,920 3,618 4,304 5,640
63.5 1,565 2,329 3,080 3,819 4,545 5,960
70 1,728 2,067 2,573 3,405 4,226 5,033 6,611
76.1 2 1/2″ 1,881 2,251 2,802 3,711 4,607 5,491 7,222
80 1,978 2,368 2,948 3,906 4,852 5,784 7,613
84 4,107
88.9 3″ 3,283 4,352 5,409 6,453 8,504
102 3 1/2″ 3,760 4,988 6,204 7,407 9,776 12,094 14,363
104 3,850 5,108 6,354 7,587 10,016 12,395 14,724
114 4″ 4,237 5,624 6,999 8,361 11,048 13,984 16,271
129 4 1/2″ 4,789 6,360 7,919 9,465 12,520 15,525 18,480
140 5″ 5,191 6,896 8,589 10,269 13,592 16,864 20,087
154 5,728 7,612 9,484 11,343 15,024 18,655 22,236
168 6″ 6,245 8,328 10,397 12,417 16,456 20,445 24,384

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − one =