Gemici Merdiveni Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Полог из нержавеющей стали
Aralık 7, 2017
Teslim Tarihi Geciken Konutlarda Gayrimenkul Sahibi Neler Yapabilir?
Aralık 10, 2017
Hepsini Getir

Gemici Merdiveni Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gemici Merdiveni Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yapı sektöründeki uzmanlar ülkemizin yapı stoğunda gemici merdiveni kullanımının oldukça yetersiz olduğu görüşündedir. Yapılan kontrollerde çoğu binada kullanılması gerekirken yapılmadığı veya uygulanan yapılarda da gemici merdivenlerinin güvenli ve uygun olmadığı belirlendi.

Yeni yapılan konut, ticari ve endüstriyel yapılarda teras, çatı çıkışlarında şartnameye uygun gemici merdivenlerine çok az rastlandığı da tespit edilmiştir.

Tadilat yapılan binalarda, gemici merdivenleri bina sahiplerine güvenlik standartlarını yükseltme fırsatını da vermektedir. Yapılan araştırmalarda, gemici merdivenleri, yalnızca emniyeti artırmakla kalmıyor ayrıca binaya daha gelişmiş bir güvenlik seviyesi katıyor.

Gemici merdivenleri ile rutin bakım görevlerini yerine getirmek için teras, çatı gibi yüksek yerlere girmesi gereken çalışanların korunmasını arttırmakta, emniyette bir iyileştirmeyi sağlamaktadır. Çatıya erişim, klima, ısıtma veya telekomünikasyon cihazlarının bakım ve onarımı için gereklidir. Bakım ve onarım sırasında daha güvenli çatıya erişimi sağlamak öncelikli olmalıdır. Bu sebeple gemici merdivenleri güvenilir bir seçenektir.

Gemici merdiven sistemleri, uygulama yapılacak yapıda amaçlanan hedef doğrultusunda tasarlanmalıdır. Bu tasarım yapılırken bina gereksinimleri, şartnameler dikkate alınmalıdır.

Gemici merdiveninin yeri ve çevresi de kurulumu kadar önemlidir. Bir başka dikkat edilmesi gerek husus, yetkisiz kişilerin kullanımının engellenmesidir. Kullanma sıklığı tasarımda ayrıca önemli bir faktördür. Çünkü muhtemel yıpranmaya da dayanıklı olmalıdır.

Gemici merdivenleri, tasarımında malzeme çeşidi doğru belirlenmelidir. Gemici merdiveni çeşitleri:

1- Galvanizli gemici merdiveni

2- Boyalı gemici merdiveni

3- Paslanmaz çelik gemici merdiveni

Paslanmaz çelik veya diğer türdeki gemici merdivenlerine, yetkisiz kişilerin girişi bir kapı vasıtasıyla engellenebilir.

Yapınıza uygun gemici merdiveni için firmamızla irtibata geçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 1 =