Rope Railing

Halatlı Korkuluk

Paslanmaz halatlı korkuluk, hayatımızı geçirdiğimiz alanlara şık, modern, estetik açıdan uygulandığı alana değer katan bir yapı elemanıdır. PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, halatlı korkuluk sistemlerinin sizler için bir değer olduğunu bilerek ürünlerini en kaliteli ve en uygun fiyatta sunmaktadır.

Halatlı Korkuluk ve Çocuk


Halatlı korkuluklar, güvenlik endişelerinin olduğu alanlarda, bu endişeleri ortadan kaldıran bir korkuluk sistemidir. Doğru sistem seçimi ve doğru uygulama ile PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, sizlerin çözüm ortağınızdır.

Halatlı korkuluklar; dikme, halat, halat gergi aksesuarlarından oluşur.

Paslanmaz Çelik Halat 

Paslanmaz çelik halat çeşitli bileşenlerden oluşur.

Halatların Bileşenleri

Paslanmaz Halat Bileşenleri

  1. Demetleri meydana getiren teller
  2. Bir öz etrafında helisel olarak sarılmış demetler
  3. Halatın merkezinde demetlere destek görevini yapan öz şeklindedir

 

 

 

 


Halat Özleri

Paslanmaz Halat Özleri

  • Kendir Özlü
  • Damar Özlü
  • Çelik Özlü

 

 

 

Halatlı korkuluklarda Çelik Özlü halatlar kullanılır. Çelik özlü paslanmaz halatlar, zaman içinde deforme olmaz ve ilk uygulandığı şekilde kalmasını sağlar. Özellikle ısı değişimlerinin fazla olduğu (sıcak soğuk) zaman dilimlerinde, halatlarda oluşacak uzama ve kısalmanın etkileri en aza iner. Çelik özlü halatlar daha esnek bir yapıya sahiptir. Bu da uygulama sırasında kolaylık sağlar.

7 X 19 PASLANMAZ ÇELİK HALAT ÖZELLİKLERİ
DIN 3060 / AISI 304-316

Çap d (mm)

Birim Ağırlık (kg/m) Minimum Kopma Kuvveti (kg)

2

0,017 212

3

0,034

477

4

0,061

849

5

0,095

1326

6

0,138

1960

8

0,245

3400

10 0,381

5310

12 0,548

7650

 

Halatlı Korkuluklar

Paslanmaz halatlı korkuluklar, iç ve dış mekânlarda uygulanabilir. Uygulandığı yere estetik bir görünüm kazandırır. Halatlı korkuluklar ile şık ve modern görünümler elde ederken, güvenlik faktörünü de sağlamış olursunuz. Paslanmaz çelik halatın sahip olduğu özellikleri sayesinde oldukça güvenli paslanmaz halatlı korkuluk sistemleri elde edilir.

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, sahip olduğu uzman teknik ve uygulama ekipleri ile halatlı korkulukların üretiminden yerine montajına kadar geçen tüm süreçleri profesyonelce yürütmektedir. En son teknolojiye sahip cnc makinelerde üretilen halat korkuluk aksesuarları, halatlarda istenilen gergi seviyesinin ayarlanmasını sağlar.

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, halatlı korkuluklarda AISI 304 ve AISI 316 kalite paslanmaz çelikten aksesuar ve halat kullanmaktadır.  Peki, AISI 304 ve AISI 316 kalite paslanmaz çelik sınıfını neye göre belirlemeliyiz. Aşağıda sunduğumuz tabloda hangi alanda hangi sınıfta paslanmaz çelik sınıfında ürün kullanılacağı bilgisini paylaştık.

Uygulama Yerine Göre Hangi Kalite Paslanmaz Çelik Kullanmalıyız

MAHAL/KONUM Denize Uzak Denize Yakın
Bina İçi AISI 304 AISI 316
Bina Dışı AISI 304 AISI 316

 

Siz de uygulama yerinize göre paslanmaz çelik sınıfını sunduğumuz bu tabloya göre belirleyip, yaptıracağınız korkuluklardan uzun süreli verim elde edin.

Eğer uygun mahale göre uygun sınıf paslanmaz çelik kullanılmaz ise, deniz kenarındaki halatlı korkuluklarınızda çok kısa sürede korozyonun (pas) oluştuğunu görürsünüz. Ya da fazla bedel ödeyerek halatlı korkuluğa sahip olursunuz. AISI 316 kalite paslanmaz çelik içinde, AISI 304 kalite paslanmaz çeliğe göre daha fazla nikel bulunduğundan fiyatı daha yüksektir.

Paslanmaz Halatlı Korkuluk Modelleri

Merdiven Halatlı Korkuluk


Balkon Halatlı Korkuluk


Teras Halatlı Korkuluk


Havuz Kenarı Halatlı Korkuluk


Kutu Profil Dikmeli Halatlı Korkuluk

 


Lama Dikmeli Halatlı Korkuluk

 


Boru Profil Dikmeli Halatlı Korkuluk

 


Ahşap Dikmeli Halatlı Korkuluk


Alüminyum Dikmeli Halatlı Korkuluk


Statik Boyalı Çelik Halatlı Korkuluk


Galvaniz Kaplı Çelik Dikmeli Halatlı Korkuluk


Ledli Halatlı Korkuluk


Halatlı Kapı

 


Paslanmaz Halatlı Korkuluk Kullanım Alanları

Paslanmaz halatlı korkulukları hayatımızın her alanında görebiliriz. İç mekan ve dış mekanda uygulanabilir oluşu, tasarımda zengin sonuçlar oluşturması kullanım alanlarını arttırmaktadır.

Oteller, restoranlar, kafeteryalar, alışveriş merkezleri, hastaneler, plaza ve iş merkezleri, konutlar, açık ve kapalı peyzaj alanları, sahil kenarları halatlı korkulukları uygulayabileceğimiz alanlardandır.

Firmamız, halatlı korkulukları uygulanacağı alanın gerekliliklerine göre en kaliteli bir şekilde imal ederek sizlerin kullanımına sunmaktadır.

 

Yatay ve Dikey Halatlı Korkuluk Arasındaki Farklar

Paslanmaz halatlı korkuluk, ister içerde isterse dışarıda olsun iki türde imal edilebilir. Seçtiğiniz tasarım uygulandığı alanı olağanüstü modern ve şık bir görünüme kavuşturacaktır. Halatlı korkuluklar, paslanmaz çelik dikmeler, ahşap dikmeler, alüminyum dikmeler, boyalı ya da galvanizli çelik ile tasarlanabilir. Bu tasarımlarda halatlar yatay, düşey veya çaprazlama bir şekilde bağlanır. Çoğunlukla gördüğümüz yatay halatlı korkuluklardır. Ancak bunun yanında dikey veya çapraz bağlantılı halatlı korkulukları da görebiliriz. Burada yatay veya düşey bağlantılı halat korkulukları sizin için inceleyeceğiz.

Yatay Paslanmaz Halatlı Korkuluk

Yatay paslanmaz halatlı korkulukların maliyeti daha düşüktür. Bunun nedeni, kurulumu sırasında daha az halat gergi aksesuarının kullanılmasıdır. Daha az aksesuarın kullanılması, kurulumunun daha basit olmasını ve daha az malzemenin sarf edilmesini sağlar. Bu da maliyeti düşürürüz.

Yatay halatlı korkulukların dezavantajı ise güvenlik açısından zafiyet oluşturmasıdır. Halat gergi aksesuarının az olması ve mesafelerin fazlalaşması, halatlarda ki gerilimin azalmasına neden olur. Özellikle küçük çocuklar, yatay halatları tırmanmak için kullanabilecekleri için bu durum bir sorun olarak karşımıza çıkabilir.

Yatay Halatlı Korkuluk

Yatay halatlı korkulukların bir diğer dezavantajı ise, sık kullanılması durumunda görüntüyü kesmesidir. Yatayda bulunan halatlar görüntüde bütün olarak kayba neden olabilir.

 

Dikey Paslanmaz Halatlı Korkuluk

Dikey paslanmaz halatlı korkulukların maliyeti, yatay halatlı korkuluklara göre daha fazladır. Kullanılan gerdi aksesuarları ve kurulumunun daha karmaşık olması maliyeti arttırıcı bir faktördür.

Dikey Paslanmaz Çelik Halatlı Korkuluk

Dikey halatlı korkulukların en avantajlı olduğu konulardan biri güvenliktir. Kullanılan gergi aksesuarının fazla olması esnemesini azaltarak güvenlik endişelerimizi ortadan kaldırır. Özellikle küçük çocukların bulunduğu yerlerde dikey paslanmaz halatlı korkuluk yapılmasında fayda vardır.

Dikey halatlı korkuluk sistemlerinde, halat üzerinde oluşacak toz ve kir, yer çekimi etkisiyle tutunamayacağından bakımı daha rahattır.

Dikey paslanmaz halatlı korkuluklar da görüntü kaybı daha azdır. Bu da uygulandığı alan ile çevrenin bir bütün oluşturmasına olanak tanır. Modern, şık ve etkileyici bir halatlı korkuluğa sahip olursunuz.

Dikey Paslanmaz Çelik Halatlı Korkuluk

Burada iki farklı bağlantı şeklinin avantajlı ve dezavantajlı yönlerini sizler için sunduk. Her iki paslanmaz çelik halatlı korkuluk sisteminin ortak noktası, kullanılan malzemeler itibariyle çevreye zarar vermeyen, doğa dostu, geri dönüşümü olan sistemler olmasıdır.

Dikey Paslanmaz Çelikli Halatlı Korkuluk

Paslanmaz halatlı korkuluklarda düşünülmesi gereken en önemli konu güvenlik olmalıdır. Yatay halatlı korkuluklarda, zamanla deforme olacak halatın değiştirilmesi gerektiğinde bütün halatın değişimi gerektiğini unutmamak gerekir. Dikey halatlı korkulukta ise, deforme olan kısmın değiştirilmesi yeterli olacaktır.

Paslanmaz Halatlı Korkuluk Fiyatları

Halatlı korkuluk fiyatları birçok bileşenin belirlenmesiyle oluşturulur. PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, en uygun fiyat ve en kaliteli ürün tedariki konusunda ülkemizin öncü kuruluşudur.

Fiyatların belirlenmesinde, kullanılacak dikme tipi, uygulanacağı yer, kullanılacak halat çapı ve miktarı, halatların yatay ya da dikey oluşu, metrajınız gibi birçok faktör etkilidir.

En uygun fiyatlı halatlı korkuluk teklifimizi size sunabilmemiz için bizimle +90 216 250 66 77 nolu telefon ya da bilgi@paslanmazltd.com email adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Sipariş

Seçmiş olduğunuz dikme modeli, halat çapı ve metrajınızı bizimle paylaşarak, Türkiye’ nin her yerinden halatlı korkuluk sahibi olabilirsiniz. PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, satış temsilcisiyle hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında +90 539 341 01 11 nolu telefon ile görüşebilir ya da 7 gün 24 saat bilgi@paslanmazltd.com email adresi ile de iletişime geçebilirsiniz.

Montaj

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, ürettiği paslanmaz halatlı korkulukların uygulanma noktasında da hizmet vermektedir. Uzman teknik ve montaj personeli ile ürettiği halatlı korkulukların kaliteli bir şekilde uygulanmasını da gerçekleştirmektedir. Ülkemizde ve yurtdışında ürettiği halatlı korkulukların montajını başarılı bir şekilde yürüten PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, korkulukları demonte vaziyette de sizlere sunmaktadır. Montajı tarafınızca yapılacak olan halatlı korkulukları uygun ambalaj ile istenilen adrese kargo aracılığıyla ulaştırmaktadır.

Garanti

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, üretmiş olduğu paslanmaz çelik halatlı korkuluk ürünlerini garanti altına almıştır. Belirtmiş olduğumuz hususlar doğrultusunda siparişi verilen ürünler, malzeme ve işçilik hatalarına karşı 2 yıl garanti kapsamındadır.

İade ve Değişim

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri’ nden montajsız satın almış olduğunuz halatlı korkuluk ürünlerini orijinal ambalajı ve faturası ile iade edebilir ya da farklı bir sistemle değişimini isteyebilirsiniz.

Ödeme

Satın almış olduğunuz halatlı korkulukların ödemesini, banka yolu ile ödeyebileceğiniz gibi kredi kartına 9 taksitli bir şekilde de yapabilirsiniz.

Halatlı Korkuluk Bakımı

Halatlı korkuluklara, neredeyse hiç bakım gerektirmez. Kullanılan paslanmaz çelik sınıfında hata yapılmamışsa korozyon (pas) oluşmaz. Aşındırıcı olmayan temizlik malzemeleri vasıtasıyla çok kolay bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz.