Door Kick Plates

Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği

 

Kapı Tekmeliği

 

Paslanmaz çelik kapı tekmeliği, kapılarımızın çeşitli darbe ve paspaslama sırasında oluşacak olan hasarlarından korunması amacıyla uygulanır.

Kapı tekmeliğini okullar, iş merkezleri, alış veriş merkezleri, hastaneler, konutlar ve daha bir çok alanda görürüz. Kapılarımızın çok çabuk zarar görmesini engellemek için kapı tekmeliğini kullanmak zorundayız.

Günlük hayatımızı geçirdiğimiz yapılardaki kapıların korunmasını sağlamak amacıyla kullanılan paslanmaz çelik levhaların çeşitli uygulanma yerleri mevcuttur.

Kapı tekmeliğin de kullanılan paslanmaz çelikler AISI 304 veya AISI 316 kaliteden imal edilebilir.

 

Neden Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği?

Kapılarımızı korumak amacıyla takılan kapı tekmeliklerinde alüminyum levhaları kullanan kişi veya kurumları görmekteyiz. Alüminyum kapı tekmeliği, paslanmaz çelik kapı tekmeliğine göre dezavantajları bünyesinde bulundurmaktadır. Bunları;

  • Alüminyum levhalar zamanla korozyona uğrayabilir.
  • Alüminyum levhaların darbe dayanımı paslanmaz çeliğe göre daha zayıftır.
  • Paslanmaz çelik levhalar , AISI 304 ve AISI 316 kaliteden yapılabilir. Bu da kapı tekmeliğinin ömrünü uzatır.

Kapı Koruma Levhaları

Kapılarımızı farklı yerlerini paslanmaz çelik levha ile kaplayarak koruyabiliriz. Çeşitli amaçlara hizmet eden bu paslanmaz çelik levhaları kullanım yerlerine göre inceleyelim

 

Paslanmaz Çelik Kapı Koruma Levhası

Kapı koruma levhası, okul, hastane gibi yoğun kapı trafiğinin olduğu yerlerde kapının darbelere karşı korunması amacıyla tercih edilmektedir. Paslanmaz çelik kapı koruma levhası, kapının itme yönünde montaj yapılır. Kullanıldığı kapılarda darbe dayanımını yüksek oranda arttırır. AISI 304 kalite paslanmaz çelik veya AISI 316 kalite paslanmaz çelikten yapılabilir. Delik delinerek montaj yapılabildiği gibi silikon ile de montaj yapılabilir. Kapı koruma levhasının 1 mm veya 1,2 mm olarak kullanılmasında fayda vardır. 1 mm in altındaki paslanmaz çelik levhalar darbe dayanımında etkili olmazlar.

Paslanmaz Çelik Kapı Koruma Levhası

 


Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği Levhası

Günlük yaşamımızda zaman oldukça önemli. Bu zaman problemi nedeniyle de bazen istemesek de çeşitli kısa yöntemler kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Bu kısa yollardan biri de ayaklarımız ile kapıyı iterek açmak olabiliyor. Bu durumun bir diğer sebebi de ellerimizin o an meşgul oması ya da bir yük taşıyor olmamızdır. Böyle bir durumda da ayakların kullanılması gereği ortaya çıkmaktadır.

Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği Levhası

Ayakla açılmanın olduğu kapıların zaman içinde zarara uğraması, deforme olarak işlemez hale gelmesi ise normal bir durumdur. İş te bu sebepten ötürü paslanmaz çelik kapı tekmelik levhası kullanılması zorunluluk haline dönüşür.

Paslanmaz çelik kapı tekmeliğini 30 cm yüksekliğinde ve genişliğinin de kapı kanat genişliğinden 5 cm kısa olarak imal edilmesi gerekir. Daha az yükseklikte yapılan paslanmaz çelik kapı tekmeliklerini istenilen amaca hizmet etmez. Daha kısa yapıldığında bu zemin temizliğinde kullanılan paspasın etkilerinden korunmasına olanak tanır.

Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği Levhası

Ayak mesafesi 30 cm e kadar etkili olduğundan bu yüksekliğin sağlanması gerekmektedir.

Paslanmaz çelik kapı tekmeliği, vidalı veya yapıştırma şekliyle kapıya montaj yapılır.

Paslanmaz çelik kapı tekmeliği,  AISI 304 veya AISI 316 kalite paslanmaz çelik levhadan yapılabilir.

 


Paslanmaz Çelik Paspas Koruma Levhası

Kapılarımıza paslanmaz çelik paspas koruma levhasını koymamızın sebebi, zemin temizliği sırasında kullanılan paspasın nem ve kirinden korumaktır. Yoğun insan trafiğinin olduğu yerlerde paspaslama işlemi sıklıkla yapılır. Bu sırada kapımıza paspasın değmesi ise kaçınılmazdır. Paspas ta bulunan nem ve kirlerin kapıya geçmesini engellemek amacıyla paslanmaz çelik paspas koruma levhasını monte ederiz.

Paslanmaz Çelik Paspas Koruma Levhası

Paslanmaz çelik paspas koruma levhasının 15 cm yüksekliğinde ve kapı kanat eninden 5 cm kısa olarak yapılması gerekir.

Paslanmaz çelik paspas koruma levhası, vidalı veya yapıştırma yöntemi ile kapıya montaj yapılabilir.

Paslanmaz çelik paspas levhası,  AISI 304 veya AISI 316 kalite paslanmaz çelik levhadan yapılabilir.


Paslanmaz Çelik Sedye Koruma Levhası

Paslanmaz çelik sedye koruma levhası, hastane, klinik gibi sedye kullanımının olduğu yapılarda kullanılmalıdır. Sedye darbelerinin sebep olduğu zararı ortadan kaldırmak ve kapı ömrünü uzatmanın tek yolu paslanmaz çelik sedye koruma levhasını kullanmaktan geçer.

Paslanmaz Çelik Sedye Koruma Levhası

Paslanmaz çelik sedye koruma levhasının 20 cm yüksekliğinde ve kapı kanat eninden 5 cm kısa olarak yapılması gerekir.

Paslanmaz çelik sedye koruma levhası, vidalı veya yapıştırma yöntemi ile kapıya montaj yapılabilir.

Paslanmaz çelik sedye koruma levhası,  AISI 304 veya AISI 316 kalite paslanmaz çelik levhadan yapılabilir.

 

Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği Fiyatları

Kapı tekmeliği fiyatları, kapı ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, en uygun fiyat ve en kaliteli ürün tedariki konusunda ülkemizin öncü kuruluşudur.

Fiyatların belirlenmesinde, kullanılacak paslanmaz çelik levha kalınlığı ve ölçüsü gibi faktörler göz önüne alınır.

En uygun fiyatlı paslanmaz çelik kapı tekmelik teklifimizi size sunabilmemiz için bizimle +90 216 250 66 77 nolu telefon ya da bilgi@paslanmazltd.com email adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği Sipariş Nasıl Verebilirim?

Seçmiş olduğunuz paslanmaz çelik kapı tekmeliğini ve miktarını bizimle paylaşarak, Türkiye’ nin her yerinden paslanmaz çelik kapı tekmeliğinin sahibi olabilirsiniz. PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, satış temsilcisiyle hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında +90 216 250 66 77 nolu telefon ile görüşebilir ya da 7 gün 24 saat bilgi@paslanmazltd.com email adresi ile de iletişime geçebilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği Montajı Nasıl Yapılır?

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, ürettiği paslanmaz çelik kapı tekmeliklerinin uygulanma noktasında da hizmet vermektedir. Uzman teknik ve montaj personeli ile ürettiği paslanmaz çelik kapı tekmeliklerin kaliteli bir şekilde uygulanmasını da gerçekleştirmektedir. Ülkemizde ve yurt dışında ürettiği paslanmaz çelik kapı tekmeliklerinin montajını başarılı bir şekilde yürüten PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, kapı tekmeliklerini  demonte vaziyette de sizlere sunmaktadır. Montajı tarafınızca yapılacak olan kapı tekmeliklerini  uygun ambalaj ile istenilen adrese kargo aracılığıyla ulaştırmaktadır.

Paslanmaz çelik kapı tekmelikleri vidalı ve yapıştırma şeklinde kapıya montaj yapılabilir.

Satın Almış Olduğum Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliğinin Garantisi Var Mı?

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, üretmiş olduğu paslanmaz çelik kapı tekmelik ürünlerini garanti altına almıştır. Belirtmiş olduğumuz hususlar doğrultusunda siparişi verilen ürünler, malzeme ve işçilik hatalarına karşı 2 yıl garanti kapsamındadır.

Satın Almış Olduğum Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliğini İade Edebilir Miyim?

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri’ nden montajsız satın almış olduğunuz paslanmaz çelik kapı tekmeliğinin iade ve değişimi bulunmamaktadır. Özel ölçüye göre yapıldığından iadesi mümkün değildir.

Sipariş Verdiğim Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği Ödemesini Nasıl Yapabilirim?

Satın almış olduğunuz kapı tekmeliğinizin ödemesini, banka yolu ile ödeyebileceğiniz gibi kredi kartına 9 taksitli bir şekilde de yapabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Kapı Tekmeliği Bakımı

Kapı Tekmeliklerinin, neredeyse hiç bakım gerektirmez. Kullanılan paslanmaz çelik sınıfında hata yapılmamışsa korozyon (pas) oluşmaz. Aşındırıcı olmayan temizlik malzemeleri vasıtasıyla çok kolay bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz.