Corten Kaplama

Corten Saksı
Kasım 22, 2017
Corten Saç Tasarım Ve Uygulama
Kasım 22, 2017
Hepsini Getir

Corten Kaplama

Corrten kaplama

Corten Cephe Kaplama

 

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, uzman teknik kadrosu ve geniş Corten stoklarıyla sizlere hizmet vermektedir. Uzman teknik kadrosu Corten cephe kaplama çözümleri konusunda uzmanlaşmış, deneyimli uygulama kadrolarıyla da en kaliteli montaj hizmetini vermektedir.

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, Corten kaplamalarda dünyadaki uygulama örneklerini de takip ederek sizlere projelendirmeden başlayarak uygulamanın tamamlanmasına kadar geçen tüm süreçte yardımcı olmaktadır.

En uygun fiyat Corten kaplama ve en kaliteli hizmeti alacağınız firmamızdan, projelerinizin çözümü için destek alabilirsiniz. Projenize uygun fiyatlı çözümler için bizimle iletişime geçiniz.

Corten çelik, içinde bakır, krom, nikel ve fosfor barındıran havaya karşı dayanımlı bir çelik türüdür.


 

Corten Çelik

 

Dış mekânlarda, havadaki neme ve kuru etkisine maruz kalarak, yüzeyde pas(oksit) rengi patinalar oluşur. Hava akımının az olduğu ortamlarda, pas etkisinin oluşumu uzun sürer.

Corten Çelik


Yüzeyde oluşan paslanma, koruyucu bir tabaka oluşturur ve dayanımını ve ömrünü uzatır.

Corten saç, bakım gerektirmez. Bu sayede bakım masraflarından da kurtulmuş olursunuz.

 

Corten Çelik

·         Üstün estetik görünümüne sahiptir.

·         Doğal bir malzemedir. Diğer karbon çelikleri gibidir.

·         Korozyon sonucunda yüzeyde farklı renkler oluşur. Kırmızı, kahverengi, turuncu, yeşil gibi içinde renkler barındırır.

·         Yüksek dayanımlıdır. Diğer karbon esaslı çelikler gibi mukavimdir.

·         % 100 geri dönüştürülebilir malzemedir. Corten çeliği diğer çelik türleri gibi üretilip, hurda halinden tekrar kullanılacak hale getirilebilir.

·         Doğa dostudur. Yağmur ve güneşe maruz kalma sonucunda oluşan pas, kırmızı, kahverengi ve turuncu renkleriyle çevreyle uyum içinde olur

·         Güneş ışınlarını yansıtma oranı düşüktür. Yüzeyde oluşan renkler sayesinde, güneş ışınlarını yansıtmaz.

·         Birçok materyalle beraber kullanılabilir. Paslanmaz çelik gibi materyallerle de beraber kullanılabilir.

·         İç mekân ve dış mekânda kullanılabilir. Yapıların dışında, bahçelerde, iç mekân dekorasyonlarında kullanılabilir.

·         Farklı kalınlıklardaki seçenekleriyle birçok ürün elde edilebilir.1 mm den başlayarak daha kalınlıktaki saçlar sayesinde çeşitli ürünler ve yapı sistemlerinde kullanılabilir.

·         Uzun ömürlüdür. Yüzeyde oluşan pas, metalin içerisine doğru korozyonun ilerlemesini engeller. Bu sayede çeliğin ömrü de uzamış olur.

·         Bakım gerektirmez. Doğal şartlarda gelişimine devam eden bir çelik türü olduğu için herhangi bir bakım gerektirmez.

Corten Cephe Kaplama

Corten cephe kaplamaları, corten saçların cephe tasarımına uygun olarak şekillendirilmesiyle elde edilir.

Corten saçlar, saç paneller haline getirilerek cepheye montajı yapılır.

Montaj yapılabilmesi için gerekli aksesuar da çok rahat bir şekilde imalatı yapılarak, montajcının rahat bir şekilde cepheyi oluşturabilmesine olanak tanır.

Çağdaş mimaride, corten çelik cephe kaplamaları, hem kentlerde hem de kırsal alanlarda mükemmel bir şekilde yerini almaktadır. Günümüzde corten kaplamalarını, projelerinde farklı özellik ve cepheler isteyen kişi ve kurumların uygulamalarında görebiliriz.

Corten çelik, yüzeyinde oluşan paslanma nedeniyle çevresinde bulunduğu yapı elemanları üzerine pas rengini aktarabilir. Bu sebepten ötürü, pasın diğer yapı elemanlarına görünür bir renk değişimine sebep olmasını engellemek için drenajın göz önüne alınması gerekir.

Corten Pas Akışı

 


Corten Cephe Kaplama Türleri

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri olarak imal ettiğimiz corten kaplamalar, cephelerde farklı şekillerde yer alabilir. Bunları,

  • Düz saç

 


  • Perfore saç

 

 


şeklinde iki ana gruba alabiliriz.

 

 

Corten Cephe Kaplama Sistemleri

 

Corten saçtan imal ettiğimiz cephelerde farklı sistemler uygulanabilir. Bu sistemleri 5 ana grupta sıralayabiliriz.

 


Corten Kaplama Uygulamalarımız

 

Corten Cephe Uygulama Projesi 1

 


Corten Cephe Uygulama Projesi 2

 


 

Corten Cephe Uygulama Projesi 3

 

 


Corten İç Mekan Uygulama Projesi 4

 

 


 

Corten Cephe Uygulama Projesi 5

 

 


Corten Cephe Kaplama Fiyatları


En uygun fiyat garantisi

Corten kaplama fiyatları; yapınızın özellikleri, uygulanacak corten cephe sistemi, şantiyenin konumu, uygulama zaman dilimi, günlük döviz kurları, çörten saç kalınlığı, cephe tasarımı gibi birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Projeniz için en uygun fiyatı almak için bizimle iletişime geçin.


% 100 Müşteri Memnuniyeti

PYS Paslanmaz Yapı Sistemleri, müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önüne alarak oluşturulan cephe tasarımına uygun olarak en ekonomik Corten cephe kaplama fiyatlarını sunmaktadır. Detaylara da getirdiği farklılıklar sayesinde, müşterilerine en uygun fiyatlı ve en kaliteli hizmeti sunan firmamız, uygulamasını üstlendiği sayısız projede müşteri memnuniyetini en ön sıraya yerleştirmiştir.

 


Corten Kaplama Detayları

Corten kaplama detayları

 

Corten cephe kaplaması detayları oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip uygulamaları içerir. Yapınızın özellikleri, kullanılacak sistem ve daha bir çok etken bu konuda önem arz eder. Uygulama yapacağımız cephe özelliklerine göre proje detayları değişiklik göstermektedir. Size uygun detaylar için yapınıza ait cephe projelerinizi bizimle paylaşmanız durumunda uygun detay çözümlerine kavuşabilirsiniz.


Corten çelik ile yapılan corten saksıları görmek

Corten Saksı

için  https://www.paslanmazltd.com/corten-saksi/ sayfamızı ziyaret ediniz.


 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × two =